+ Ana Sayfam Yap     + Sık Kullanılanlara Ekle     + Firma Girişi  
Ana Sayfa Haberler Firma Rehberi Şehir Pazarı Emlak İlanlar Araba Fikir Köşesi Fotoğraf Şehir Rehberi İletişim
 
   VAHYİN PENCERESİNDEN
  Hasan SUNGUR
   GÜL YETİŞTİREN ADAM
  Yakup ŞEKER
   BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHÎM
  ERHAN KARAOĞLAN
   GÜNÜN YORUMU
  EDİBALİ YORULMAZ
   EĞİTİMCİ GÖZÜYLE
  ALİ YALÇIN
   SAĞLIKLI YAŞAM UZMANINIZ
  HERBALİST LOKMAN GÜZEL
   REHBERİ KURAN OLAN
  RAMAZAN KAYAN
En Çok Okunan Haberler
 ANDIZ PEKMEZİ VE ANDIZIN YARARLARI
  İMAM HATİP LİSELERİ 9.SINIF DERS
 ANDIZ PEKMEZİ NASIL KULLANILIR
 ANDIZ PEKMEZİNİN YAPILIŞI
 Mersin, Erdemli'nin Tarihi Yerleri
 ERDEMLİ GÜRBÜZ HALI YIKAMA
 UHUD SAVAŞI/Bİ'Rİ MAUNA FACİASI
 HALK EĞİTİM MERKEZİNE USTA ÖĞRETİCİ
 ERDEMLİ UĞRAK TANTUNİ/ALO TANTUNİ
 700.YIL ANADOLU LİSESİ YENİ BİNASI
En Çok Yorumlanan Haberler
 ANDIZ PEKMEZİ VE ANDIZIN YARARLARI
  İMAM HATİP LİSELERİ 9.SINIF DERS
 AFYON ÇINAR TERMAL OTELE BEDAVA...
 ERDEMLİ İÇİN EN GÜÇLÜ ADAY BADAS
 Mersin, Erdemli'nin Tarihi Yerleri
 ERDEMLİ LİDERİNİ BEKLİYOR
 İMAM-HATİPLİ ÖĞRENCİ KALBİNE YENİL.
 ÇOK DAHA GÜÇLÜ GELİYOR
 Erdemli'de Dondurma show
 İşsizlere İş
 HALİT ÇORTUL ERDEMLİ İLÇE BAŞKANI
 ERDEMLİ GÜRBÜZ HALI YIKAMA
 HALİL METİK YENİDEN BAŞKAN
 İMAM-HATİPLİ ÖĞRENCİ KALBİNE YENİL.
 Genç Girişimciler Çığır Açıyor
 Erdemli'de İnşaatan Düşen İşçi
 TATİLİNİZ KABUSA DÖNÜŞMESİN
 ERDEMLİ UĞRAK TANTUNİ/ALO TANTUNİ
 Elvanlı İÖO Türkiye Finalinde
 ERDEMLİ SANAYİCİLERİ ÇANAKKALEDE
 MHP İLÇE BAŞKANI BEKİR ÖZSU...
 MEB, ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ SINAVI YAPACAK
 Erdemli'de Sera Üzümü
 ERDEMLİ MHP AVGADIDA MİTİNG YAPTI
 Erdemli Köy Turnuvası
 AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI İSTİFA ETTİ
 İmam Hatip Liseleri
 ERDEMLİ %51 "EVET" DİYECEK
 MERSİN MASA TENİSİ ANTRENÖRLÜK KURS
 ERDEMLİ HALKINA MÜJDE...
 2012 KPSS SORU VE CEVAPLARI
 ERDEMLİDE TRAFİK KAZASI:1 ÖLÜ
 ASİL OTO VE HALI YIKAMA ERDEMLİ
 Erdemli İçin Acı Kayıp
 EĞİTİM BİR SEN 24 KASIMI KUTLADI
 700.YIL ANADOLU LİSESİ YENİ BİNASI
 YAZ SİL NEON TABELA BAYİLİĞİ
 EN KARİZMATİK LİDER SAYIN BADAS
 MOTORİNDE ŞOK İNDİRİM
 ÜNİVERSİTE SINAVINA BAŞVURULAR
 UHUD SAVAŞI/Bİ'Rİ MAUNA FACİASI
 

YİNE VE YENİDEN BEKİR ÖZSU

MHP ERDEMLİDE ÖZSU İLE DEVAM DEDİ 04.01.2015
 

Milliyetçi Hareket Partisi Erdemli İlçe Başkanlığının 10. olağan kongresi cumartesi günü Alyans Düğün Salonunda yapıldı.

Bekir Özsu ve Ali Şahin’in listelerinin yarıştığı Kongrede 412 delege oy kullandı. Bekir Özsu 213 oy, 193 oy Ali Şahin’e çıkarken 6 oy geçersiz sayıldı.

Divan Başkanlığını Mersin Milletvekili Mehmet Şandır’ın yaptığı Kongreye MKYK üyesi Hidayet Kılınç, Mersin Milletvekili Ali Öz, Mersin eski Milletvekilleri Behiç Çelik, Yalçın Kaya, MHP Mersin İl Başkanı Sabahattin Kılıç, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İlçe Başkanları, Delegeler ve çok sayıda partili katıldı.

İlçe Başkanı Bekir Özsu yaptığı konuşmasında şunları söyledi, “10. Olağan Kongremize hoş geldiniz. Hepinizi Saygı, Sevgi ve Hürmetlerimle Selamlarım.

Bu gün bizler burada kardeş kavgası çıkararak bizleri bölmeye çalışanlara inat manevi değerlerimizi,

Siyaset malzemesi yapanlara inat. Bayrağımızı gönderden indirmek isteyenlere inat bu salonda tek yürek ve tek bileğiz. Adı bir, Bayrağı bir, Lisanı bir, Milleti bir, İnancı bir, dünü ve bu günü bir olanların, birliği dirliği ile haklı olanın hakkaniyet in yanında olacağımızı alenen duyuracağız.

Bizim sevdamız, Türkiye'dir. Bizim Sevdamız Türk Milleti'dir. Biz ay yıldızın vurgunuyuz. Biz Vatanımızın tutkunuyuz. Ama ne var ki bu gün Türkiye sancılar içinde. Türk Milleti Sıkıntılıdır.

Ülkemiz keskin bir virajdadır. Önümüzdeki tehlike çok büyüktür.

Yüreklerimizi yakan milyonlarca Şahadet şerbeti yudumlayanların acısını binlerce yıl hesabının sorucusu olacağız. Bunun için varız. Bunun için buradayız.

Sonuna kadar da haklı mücadelemizi sürdürüp Allahın izniyle mutlaka kazanacağız.

Değerli Arkadaşlar barışmak, kucaklaşmak için fırsat arayan bütün kardeşlerimi

Türkiye ve Türk milleti değerleri etrafında buluşmaya davet ediyorum.

Kim olursanız olun. Nerde yaşıyorsanız yaşayın, milli kimlik ve milli vatan altında yaşamayı arzu eden herkese kucağımızı açıyoruz. Biliyorum ki bu gün bu salonda sadece bizler değil.

Bu mukaddes davanın yiğit neferleri, dava adamlığını yüksek bir iradeyle benimseyen ve tehditlere, tehlikelere, tuzaklara, kurşunlara ve darağaçlarına hiç aldırmayan, ülkü için çarpan yürekleriyle benliklerinden vazgeçmiş Şehit İmamoğlu, Şehit Önkuzu, Şehit Pehlivanoğlu ile birlikte yüzlerce serdengeçtilerin ruhları da bu salonda. 3000 İngiliz'i 67 Mehmetçikle Sahilde durduran Ezineli Yahya Çavuş bu salonda. Ehl-i Beyt'in, Dedem Kort-kut'un, Hacı Bektaş'ın, Gül Baha'nın Hacı Bayram'ın Şeyh Edebali'nin mübarek duaları bu salonda. Fuzuli'nin, Karacaoğlan'ın, Köroğlu'nun, Pir Sultan'ın, Aşık Veysel'in sazları sözleri bu salonda. Ahmet Arvasi'nin, Ziya Gökalp'in Mehmet Akif in "ne

olursan ol yine gel" diyen büyük yüreği olan mevlanın ruhlarıda bu salonda "Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir" diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün nefesi bu salonda.

Ben Türk Milletini, sokaklarda Ispanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvet ve hile ile çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenlerine, Türklük şuuru ve gururuna, İslam Ahlakı ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu Allah yoluna çağırıyorum diyen. Başbuğ Alparslan Türkeş'in ruhu bu salondadır.

Türk Milleti ve Milliyetçileri olarak, Birlik beraberliği koruyarak hep birlikte dargınlık küskünlük demeden birlik olacağız olmalıyız bir oy bir oy diyerek partimize milletimize sahip çıkmalıyız.

Değerli Arkadaşlar; MHP Erdemli İlçe yönetimi olarak, Genel Başkanımızın işaret ettiği düsturlar doğrultusunda önce ülkem ve Milletim sonra partim, sonrada ben diyerek çalışmalarımızı yürütmeye gayret ettik.

Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası ancak MHP iktidarı ve kadrolarıyla mümkündür.

Mensubu olmaktan büyük gurur duyduğum, üyeliğini şerefle taşıdığım,

Türkiye sevdalılarının partisi MHP'de yönetim kurulumla beraber Erdemli'nin Kozmopolit yapısını da

hesaba katarak ilçe teşkilatı olarak makam ve mevki peşinde olmadan hizmet verdik. Kongremizden sonrada aynı şevk ve heyecanla yapılacak olan Genel seçimlerde yeni yönetim kurulumuzla daha iyi hazırlanacağımızın da garantisini veriyoruz.

Her zaman Ülkücü hareketten çok şey öğrendik,hareket bize çok şey bahşetti MHP geniş bir aile ve biz bunu öz ana, baba, kardeş gibi öne alırsak Ülkücü Hareket iktidar olacaktır.Milliyetçi Hareket büyük bir ailedir,bu ailenin saadeti camianın bütününü düşünmeyi gerektirir.Rahmetli Başbuğ'umuzun işaret ettiği gibi yıldızlara nişan alarak hareketi yükseklere taşırsak, Bilge Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ'yi Başbakanlığa taşırız.Bu duygu ve düşüncelerimle Sizler her zaman yanımızda oldunuz. Her zamanda bu hareketin içerisinde olacağınıza olan sonsuz inancımla hepinize bir kez daha teşekkür ediyor sevgi ve saygılarımı arz ediyorum.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE’ dedi.

Kongrede bir konuşma yapan İlçe Başkan Adayı Ali Şahin’de, birlik ve beraberlikten bahsederek, ‘. ‘Türkiye'nin kurtuluşu Milliyetçi Hareket Partisinin tek başına iktidarındadır. Türkiye'nin kurtuluşu Devlet Bahçeli'nin başbakan olmasındadır. Bu seçimin bu kongremizin Erdemli'mize ailelerimize hayırlar getirmesini diliyorum. Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum’ dedi.

Divan Başkanı ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır’da yaptığı konuşmasında, ‘Zulme itiraz etmezseniz o zulüm size kader olarak yazılır, şimdi Allah rızası için soruyorum bu sizin kaderiniz mi. Bu dağın taşın arasında çoluk çocuğunuzla taşları toprağı işleyerek kazanmaya çalıştığınız rızkınızın gasp edilmesi sizin kaderiniz mi.

Bu bir siyaset, bakın dün uyardılar beni akp hükümetinin ekonomi ile ilgili iki bakanı Mersin’den seçildi ve AKP hükümeti iktidarken biz mallarımızı ihraç edemez hale geldik. Turunçgil bahçelerimizdeki mahsuller biraz daha dalında kalırsa toplanmaz hale gelecek. Bunu söyleme nedenim şudur.

Bir seçime gidiyoruz ve kendi kaderinizi kendiniz karar vereceksiniz ve şu anki yaşananlar bizim kaderimiz değil diyorsanız Milliyetçi Hareket Partisiniz seçerek doğru kararı vermiş olacaksınız.

Bu gün sahilden 70 kilometre uzaklıkta yaylalarda seralar kurup meyve yetiştiriyorsunuz ama satamıyorsunuz. Festivallere katıldım ve meyveleri gördüğümde hayrete düştüm röportajda bunlardan bahsederken arkadan bir amca kaça sattığımızı da söyle kaça sattığımızı dedi, satamıyorlar ki.

Değerli arkadaşlar bu iktidarın bu millete en büyük zulmü birliğimizi parçalamış olması. Kim bu Öcalan kim bu PKK, eli kanlı bir katil değil mi? Şimdi bu iktidar bunlarla masaya oturmuş çözüm süreci tartışıyor. AKP iktidarının bu çözüm süreci Türkiye'de bir iç savaş çıkartma sürecidir. Farklılıklarımızı ayrıştırarak belli bir süre sonra çatıştırmak istiyorlar.

Buna müsaade edemeyiz, şimdi Selahattin Demirtaş açıklama yapıyor; "özerklik yetmez" diyor. Türklerin yaşadığı bölgelerde tamponlar istiyorlar. Bu ülkeyi sizlerin oyuyla yöneten iktidarın başı Diyarbakır'a gidiyor, Türk milletini temsilen, milletin sorunu neyse onu siyaset üreterek çözeceğim diyor. Kürt olarak nitelendirilen kişiler Erdemli’ye gelip sanayide dükkan açamıyor mu, Koyuncu'dan bahçe alıp çiftçilik yapamıyor mu? Bunlar yapılabiliyorsa bu kadar özgürlük varsa daha ne istiyorsunuz? İstedikleri belli, Kürt sorunu dedikleri Kürt devleti kurma sorunu. Bu devleti PKK ile kan akıtarak kuramadılar şimdi AKP'nin siyasetiyle politika hukuk kullanarak kurmak istiyorlar.

Bu iktidar milli iradeyi kullanarak, bedelini kanlarımızla ödediğimiz bu cumhuriyetin kuruluş hukukunu değiştirdi, yakında adını değiştirecek. Burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir milli mücadele ile kurulmuş, bedeli kan ile ödenmiş, bu cumhuriyetin temelinde Türk milleti yatar.

Yolumuz millet yolu, bu millete hizmet etmeyi ibadet bilen bir siyasi hareketiz. 40 yıldan bu yana binlerce şehit vererek bu millete layık olmaya çalışıyoruz.

2015 seçimleri Milliyetçi Hareket Partisinin iktidar seçimleri olacak inşallah, bu gün burada bunu görebilmekteyim. Hayırlı uğurlu olsun yüce Allah bahtınızı açık eylesin’ dedi.

Konuşmaların ardından geçilen oy kullanma işlemi 17’ye kadar sürdü. Oyların açılması ve tasnifi sonucunda toplam 420 delegeden 412’si oy kullandı. Bu oylardan 213’ünün oyunu alan Bekir Özsu 4. kez Milliyetçi Hareket Partisi Erdemli İlçe Başkanı seçildi.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından 4. kez bu göreve seçen delegelere teşekkür ederek, ‘İşte Milliyetçi Hareket bu, demokratik bir ortamda geçen kongremizi tamamladık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ali Şahin başkanımıza da ayrıyeten teşekkür ediyorum. Kazanan Milletçi Hareket olmuştur. Kazanan Erdemli olmuştur.’ Dedi. YENİ UFUK HABER

Bu haber 974 defa okundu.

Arkadaşına Gönder
Yazdır
Habere Puan Ver
Bu habere henüz yorum yazılmamış.

Adınız Soyadınız


Yorumunuz
karakter daha yazabilirsiniz.
Anahtar Kelimeler :  MHP  ERDEMLİ BAŞKAN  ÖZSU  BEKİR 


 
çelik kapı
Copyright © ERDEMLİ FİRMA ve İLÇE REHBERİ 2009. Tüm Haklary Saklıdır.