+ Ana Sayfam Yap     + Sık Kullanılanlara Ekle     + Firma Girişi  
Ana Sayfa Haberler Firma Rehberi Şehir Pazarı Emlak İlanlar Araba Fikir Köşesi Fotoğraf Şehir Rehberi İletişim
 
   VAHYİN PENCERESİNDEN
  Hasan SUNGUR
   GÜL YETİŞTİREN ADAM
  Yakup ŞEKER
   BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHÎM
  ERHAN KARAOĞLAN
   GÜNÜN YORUMU
  EDİBALİ YORULMAZ
   EĞİTİMCİ GÖZÜYLE
  ALİ YALÇIN
   SAĞLIKLI YAŞAM UZMANINIZ
  HERBALİST LOKMAN GÜZEL
   REHBERİ KURAN OLAN
  RAMAZAN KAYAN
En Çok Okunan Haberler
 ANDIZ PEKMEZİ VE ANDIZIN YARARLARI
  İMAM HATİP LİSELERİ 9.SINIF DERS
 ANDIZ PEKMEZİ NASIL KULLANILIR
 ANDIZ PEKMEZİNİN YAPILIŞI
 Mersin, Erdemli'nin Tarihi Yerleri
 ERDEMLİ GÜRBÜZ HALI YIKAMA
 UHUD SAVAŞI/Bİ'Rİ MAUNA FACİASI
 HALK EĞİTİM MERKEZİNE USTA ÖĞRETİCİ
 ERDEMLİ UĞRAK TANTUNİ/ALO TANTUNİ
 700.YIL ANADOLU LİSESİ YENİ BİNASI
En Çok Yorumlanan Haberler
 ANDIZ PEKMEZİ VE ANDIZIN YARARLARI
  İMAM HATİP LİSELERİ 9.SINIF DERS
 ERDEMLİ İÇİN EN GÜÇLÜ ADAY BADAS
 AFYON ÇINAR TERMAL OTELE BEDAVA...
 Mersin, Erdemli'nin Tarihi Yerleri
 ERDEMLİ LİDERİNİ BEKLİYOR
 HALİL METİK YENİDEN BAŞKAN
 İMAM-HATİPLİ ÖĞRENCİ KALBİNE YENİL.
 İMAM-HATİPLİ ÖĞRENCİ KALBİNE YENİL.
 ÇOK DAHA GÜÇLÜ GELİYOR
 Erdemli'de Dondurma show
 İşsizlere İş
 HALİT ÇORTUL ERDEMLİ İLÇE BAŞKANI
 ERDEMLİ GÜRBÜZ HALI YIKAMA
 AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI İSTİFA ETTİ
 İmam Hatip Liseleri
 ERDEMLİ %51 "EVET" DİYECEK
 MERSİN MASA TENİSİ ANTRENÖRLÜK KURS
 ERDEMLİ HALKINA MÜJDE...
 2012 KPSS SORU VE CEVAPLARI
 ERDEMLİDE TRAFİK KAZASI:1 ÖLÜ
 ASİL OTO VE HALI YIKAMA ERDEMLİ
 Erdemli İçin Acı Kayıp
 EĞİTİM BİR SEN 24 KASIMI KUTLADI
 700.YIL ANADOLU LİSESİ YENİ BİNASI
 YAZ SİL NEON TABELA BAYİLİĞİ
 EN KARİZMATİK LİDER SAYIN BADAS
 MOTORİNDE ŞOK İNDİRİM
 ÜNİVERSİTE SINAVINA BAŞVURULAR
 UHUD SAVAŞI/Bİ'Rİ MAUNA FACİASI
 Genç Girişimciler Çığır Açıyor
 Erdemli'de İnşaatan Düşen İşçi
 TATİLİNİZ KABUSA DÖNÜŞMESİN
 ERDEMLİ UĞRAK TANTUNİ/ALO TANTUNİ
 Elvanlı İÖO Türkiye Finalinde
 ERDEMLİ SANAYİCİLERİ ÇANAKKALEDE
 MHP İLÇE BAŞKANI BEKİR ÖZSU...
 MEB, ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ SINAVI YAPACAK
 Erdemli'de Sera Üzümü
 ERDEMLİ MHP AVGADIDA MİTİNG YAPTI
 Erdemli Köy Turnuvası
 

FENERBAHÇEDE KOCAMAN DEVRİ BAŞLADI

'Başarılı olacağına yürekten inanıyorum'Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım 01.07.2010
 

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin Temmuz ayı sayısında yer alan baş yazısında, özellikle amatör branşlarda son derece başarılı oldukları, art arda kupalar kaldırdıkları bir sezonu geride bıraktıklarını ve tüm şubeler dahilinde yeni sezon çalışmalarına ara vermeden başladıklarını söyledi.
Futbolda yeni bir yapılanmayla sezona başladıklarını ifade eden Aziz Yıldırım, şöyle devam etti:

''Bir yıla yakın bir süredir sportif direktörlük görevini yürüten Sayın Aykut Kocaman, sezon itibariyle profesyonel futbol takımımızın teknik direktörlük görevini de üstlendi. Sayın Kocaman; futbolu ve kulübümüzü son derece iyi bilen, başarılı bir teknik adam. Kendisinin bu konuda başarılı olacağına yürekten inanıyor, yeni görevinde ona başarılar diliyorum. Büyük Fenerbahçe camiasının da içimizden bir değer olan Sayın Aykut Kocaman'a sahip çıkacağına, ona hak ettiği saygı ve desteği vereceğine dair en ufak şüphem yok. Onun, sportif direktör olarak yaptığı çalışmaların olumlu sonuçlarını da bu yıl almaya başlayacağız. Kocaman'ın liderliğinde ilk hedefimiz, ön eleme maçlarında iyi sonuçlar elde edip, Şampiyonlar Ligi'ne kalmak. Fenerbahçe Spor Kulübü, her yıl Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden, gruplardan çıkan, yarı finali hatta finali zorlayan bir takım olma hedefini kendine vizyon olarak kabul etmiştir.''

''ÖNÜMÜZDEKİ SEZON DİĞERLERİNDEN DAHA FARKLI OLACAK''

Başkan Yıldırım, Aykut Kocaman ile yeni bir dönemin başladığını, bu dönemi bir futbol sezonu ile sınırlı görmemek ve ileriye doğru atılacak büyük adımlar için önemli bir başlangıç olarak kabul etmek gerektiğini kaydederek, ''Bu anlamda bakıldığında, önümüzdeki sezon diğerlerinden daha farklı olacak. Bu yolda atılacak adımlar konusunda camia olarak Sayın Kocaman'a destek olmamız, çalışmalarını desteklememiz ve ona güç vermemiz gerekiyor. Bu sebeple; taraftarlarımızdan, Sayın Kocaman'a camiamıza yakışır şekilde destek vermelerini rica ediyor, birlik ve bütünlük içinde bulunduğumuz sürece her alanda başarılı olacağımızı vurgulamak istiyorum'' ifadelerini kullandı.

DAUM KONUSU

Eski teknik direktörleri Christoph Daum ile geçirdikleri süreç ve bunun ardından karşılıklı olarak alınan ayrılma kararının, basında uzunca bir süre tartışıldığını belirten Yıldırım, şunları söyledi:

''Bu dönemde, konuya ilişkin (Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan kişiler), maddi gerekçelere dayalı haklı-haksız birçok yorumda ve ithamda bulundu. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, hukukun gerekliliklerini daima eksiksiz olarak yerine getiriyoruz. Kulübümüzü, hukuksal ve maddi anlamda riske sokabilecek adımlar atmamak için kılı kırk yararak, azami özen göstererek hareket ediyoruz. Sayın Daum'un sözleşmesinin feshedilmesi sürecinde de aynı özen ve hassasiyetle hareket ettik. Hukuk kuralları dahilinde çözümler üreterek, sözleşmenin feshi sebebiyle doğabilecek tazminatı, kamuoyunun genelince dillendirilenin çok altında bir rakama indirdik.''

''İDDİALAR ÇİRKİN VE YAKIŞIKSIZDIR''

Daum konusunda kulüp için ortaya atılan iddialar olduğunu hatırlatan Yıldırım, ''Kulübümüzün, basında yer aldığı gibi Sayın Daum'a karşı kurumsal kimliğimize yakışmayacak bir tutum takınması, kendisinin çalışma koşullarının tarafımızca zorlaştırılması gibi bir durum söz konusu olmamakla birlikte, kulübümüz için ortaya atılan bu iddialar, son derece çirkin ve yakışıksızdır. Bu asılsız iddialar, kamuoyunun da yanlış bilgilenmesine sebep olmuştur. Benzer şekilde basında yer alan haberlerin aksine, Sayın Daum'un yardımcılığını yapan teknik heyetle olan iş ilişkimiz de yine hukuk çerçevesinde değerlendirilmiş ve kendileri ile yapılan fesih anlaşmalarına uygun şekilde, iş akitleri sonlandırılmıştır'' şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün, önceki örneklerinde olduğu gibi Daum ile de çalıştığı sürenin ilk gününden son gününe kadar, sözleşme ile belirlenen yükümlülüklerinin tamamını, eksiksiz yerine getirdiğini anlatan Yıldırım, ''İddia edilenlerin aksine sözleşmenin herhangi bir zaman diliminde ihlali ya da hukuka ters düşecek şekilde yorumlanması söz konusu olmamıştır. Nitekim; kısa sürecin ardından Sayın Daum ile anlaşmaya varılarak kulübümüz ile olan iş ilişkisinin sonlandırılması da bunun en açık kanıtıdır'' dedi

-TAKVİYE YAPTIK, DEVAM EDECEĞİZ''-

Aziz Yıldırım, yeni teknik direktörleri Aykut Kocaman'ın, Sportif Direktör sıfatıyla uzunca bir süredir yürüttüğü çalışmalar neticesinde profesyonel futbol takımına bazı takviyeler yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.

İlk olarak geçen yıl Twente'de kiralık olarak forma giyen Chelsea'nin Slovak oyuncusu Miroslav Stoch'u kadrolarına kattıklarını belirten Yıldırım, ''21 yaşındaki genç oyuncunun, uzun yıllar Fenerbahçe forması altında bizlere büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum. Yine Sayın Kocaman'ın tavsiyesi ve yönetim kurulumuzun kararı ile Gençlerbirliği'nden İlhan Eker'i ve CSKA Moskova'dan Caner Erkin'i renklerimize bağladık'' diye konuştu.

Amatör branşlara değinen ve bu branşlarda elde edilen başarılarla yeni transferleri anlatan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe forması altında mücadele vermeye hazırlanan tüm takımlara ve sporculara yeni sezonun şimdiden hayırlı olmasını temenni etti.

 

Bu haber 1924 defa okundu.

Arkadaşına Gönder
Yazdır
Habere Puan Ver
Bu habere henüz yorum yazılmamış.

Adınız Soyadınız


Yorumunuz
karakter daha yazabilirsiniz.
Anahtar Kelimeler :  AYKUT KOCAMAN  AZİZYILDIRIM  FENERBAHÇE  teknik direktör  kocaman aykut 


 
çelik kapı
Copyright © ERDEMLİ FİRMA ve İLÇE REHBERİ 2009. Tüm Haklary Saklıdır.