+ Ana Sayfam Yap     + Sık Kullanılanlara Ekle     + Firma Girişi  
Ana Sayfa Haberler Firma Rehberi Şehir Pazarı Emlak İlanlar Araba Fikir Köşesi Fotoğraf Şehir Rehberi İletişim
 
   VAHYİN PENCERESİNDEN
  Hasan SUNGUR
   GÜL YETİŞTİREN ADAM
  Yakup ŞEKER
   BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHÎM
  ERHAN KARAOĞLAN
   GÜNÜN YORUMU
  EDİBALİ YORULMAZ
   EĞİTİMCİ GÖZÜYLE
  ALİ YALÇIN
   SAĞLIKLI YAŞAM UZMANINIZ
  HERBALİST LOKMAN GÜZEL
   REHBERİ KURAN OLAN
  RAMAZAN KAYAN
En Çok Okunan Haberler
 ANDIZ PEKMEZİ VE ANDIZIN YARARLARI
  İMAM HATİP LİSELERİ 9.SINIF DERS
 ANDIZ PEKMEZİ NASIL KULLANILIR
 ANDIZ PEKMEZİNİN YAPILIŞI
 Mersin, Erdemli'nin Tarihi Yerleri
 ERDEMLİ GÜRBÜZ HALI YIKAMA
 UHUD SAVAŞI/Bİ'Rİ MAUNA FACİASI
 HALK EĞİTİM MERKEZİNE USTA ÖĞRETİCİ
 ERDEMLİ UĞRAK TANTUNİ/ALO TANTUNİ
 700.YIL ANADOLU LİSESİ YENİ BİNASI
En Çok Yorumlanan Haberler
 ANDIZ PEKMEZİ VE ANDIZIN YARARLARI
  İMAM HATİP LİSELERİ 9.SINIF DERS
 AFYON ÇINAR TERMAL OTELE BEDAVA...
 ERDEMLİ İÇİN EN GÜÇLÜ ADAY BADAS
 Mersin, Erdemli'nin Tarihi Yerleri
 ERDEMLİ LİDERİNİ BEKLİYOR
 İMAM-HATİPLİ ÖĞRENCİ KALBİNE YENİL.
 İMAM-HATİPLİ ÖĞRENCİ KALBİNE YENİL.
 ÇOK DAHA GÜÇLÜ GELİYOR
 Erdemli'de Dondurma show
 İşsizlere İş
 HALİT ÇORTUL ERDEMLİ İLÇE BAŞKANI
 ERDEMLİ GÜRBÜZ HALI YIKAMA
 HALİL METİK YENİDEN BAŞKAN
 YAZ SİL NEON TABELA BAYİLİĞİ
 EN KARİZMATİK LİDER SAYIN BADAS
 MOTORİNDE ŞOK İNDİRİM
 ÜNİVERSİTE SINAVINA BAŞVURULAR
 UHUD SAVAŞI/Bİ'Rİ MAUNA FACİASI
 Genç Girişimciler Çığır Açıyor
 Erdemli'de İnşaatan Düşen İşçi
 TATİLİNİZ KABUSA DÖNÜŞMESİN
 ERDEMLİ UĞRAK TANTUNİ/ALO TANTUNİ
 Elvanlı İÖO Türkiye Finalinde
 ERDEMLİ SANAYİCİLERİ ÇANAKKALEDE
 MHP İLÇE BAŞKANI BEKİR ÖZSU...
 MEB, ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ SINAVI YAPACAK
 Erdemli'de Sera Üzümü
 ERDEMLİ MHP AVGADIDA MİTİNG YAPTI
 Erdemli Köy Turnuvası
 AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI İSTİFA ETTİ
 İmam Hatip Liseleri
 ERDEMLİ %51 "EVET" DİYECEK
 MERSİN MASA TENİSİ ANTRENÖRLÜK KURS
 ERDEMLİ HALKINA MÜJDE...
 2012 KPSS SORU VE CEVAPLARI
 ERDEMLİDE TRAFİK KAZASI:1 ÖLÜ
 ASİL OTO VE HALI YIKAMA ERDEMLİ
 Erdemli İçin Acı Kayıp
 EĞİTİM BİR SEN 24 KASIMI KUTLADI
 700.YIL ANADOLU LİSESİ YENİ BİNASI
 

Erdemli Köy Turnuvası

TOROS KÖYLERİ TURNUVASI HEYECANI BAŞLADI 14.07.2010
 

 

DÜNYA KUPASI BİTTİ ‘’TOROS KÖYLERİ’’ KUPASI BAŞLADI
 
‘’KÖY TURNUVASI HEYECANI BAŞLADI’’
 
 
 
Erdemli Kaymakamlık Kupası 6. ‘’Toros Köyleri’’ Futbol Turnuvası Güzeloluk köyünde düzenlenen törenle başladı.
 
23 köy takımının katıldığı turnuvanın başlama vuruşunu Erdemli kaymakamı İbrahim Özefe, AK Parti Mersin milletvekili Ali Er, MHP Mersin Milletvekili Kadir Ural, Erdemli belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İl Genel meclisi Üyesi ve Spor Komisyonu Başkanı Hasan Mavi, İlçe Spor Müdürü Âdem Kılıç, Köylere Hizmet Götürme Birim Amiri Emre Tüzel tarafından başlatıldı.
 
Törende konuşan Erdemli Kaymakamı İbrahim Özefe, köyler arasında düzenlenen sportif karşılaşmalarda köylü gençlerinin bir arayarak kaynaşmaları açısından önemli olduğunu vurguladı.
 
Gençlerin spor yapacağı sahası olan ve olmayan köylerin bulunduğunu kaydeden Özefe, bu tür turnuvaların artması ve gençler tarafından ilgi duyuldukça bu tür hizmetlerin daha fazla yapılması konusunda önemli bir ivme kazanıldığını ve teşvik edici olduğunu kaydetti.
 
Bundan birkaç hafta önce sahil köyleri futbol turnuvası sona erdiğini belirten Kaymakam Özefe, şunları kaydetti:
 
‘’Eğer birilerini denemek ve hakkında iyi bilgi edinmek istiyorsan ya birlikte yola çık ya da birlikte iş yap, ya da birlikte bir faaliyette bulun diye atalarımız çok güzel sözler söylemişler. Ben Sahil köyleri turnuvasında hem sporcu gençlerin hem de onları hiç yalnız bırakmayarak destekleyen taraftarların ne kadar efendi olduklarını orada gördüm. Efendiliklerini ve ağırbaşlılıklarını hiç kaybetmeyen o gençleri buradan herkese örnek gösteriyorum.’’
 
Turnuva esnasında kimi takımların galip geleceğini kimi takımların da yenileceğine dikkat çeken Kaymakam Özefe, önemli olanın dostluklara zarar verilmemesi olduğunu belirterek, ‘’Önemli olan sahaya Türk bayrağını alarak göğsünü kabartıp gelmeleri kadar güzel bir şey olamaz. Ben ellerinde bayrak ve flamalarını taşıyan gençlerimize teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.
 
AK Parti Mersin milletvekili Ali Er de yaptığı konuşmada, dünya kupasının bittiğini sıranın Toros Köyleri turnuvasındaki büyük kupanın kimin olacağına geldiğini belirtti. Turnuvanın hayırlı ve başarılı geçmesi dileğinde bulunan Ali Er, tüm sporculara centilmenlik içinde spor yapmaları tavsiyesinde bulundu.
 
Bu tür köyler arası futbol turnuvasının köylerin bir araya gelerek kaynaşmanın yaşandığı en güzel etkinliklerden birisi olduğunu belirten Er, yaptığı araştırma sonunda il genelinde en fazla sportif turnuva düzenleyen ilçenin Erdemli olduğunu öğrendiğini bundan da onur duyduğunu belirterek, ‘’Temennim diğer ilçelerde de aynı turnuvalar yapılır’’ dedi.
 
Spor’un kardeşlik ve centilmenlik olduğunu bu nedenle kavga ve dövüşe yer olmadığını kaydeden Ali Er, sporculara ve takım yöneticilerine de önemli nasihatlerde bulunarak, ‘’Karşılaşmalarda canınız çok sıkılıyor ve sinirleniyorsanız lütfen tebessüm ediniz. Bu şart’’ diye konuştu.
 
Kendisinin de futbol 10 yıla yakın futbol oynadığını sahada tek bir sarı kart gördüğünü onu da Sadık Deda dan dan gördüğünü belirterek, ‘’Sporda sertliğe kırıcı olmaya hiç gerek yok. Bunun iyi ya da iyi oynayanı yok. Alkış tüm spor yapan insanlar için olur. Altyapımız eksik olmasına rağmen futbol turnuvası düzenlemenin güzelliğini ilçemiz keşfetti bu güzellik hiç bitmesin’’ ifadesini kullanarak turnuvanın başarılı geçmesi temennisinde bulundu.
 
MHP Mersin milletvekili Kadir Ural da yaptığı kısa konuşmada, turnuvaya katılan tüm takımlara başarı dileklerinde bulundu. Ural, Erdemli’deki bu turnuvanın tüm köylerde ve ilçelerde geçerli olması dileğinde bulunarak, ‘’Birliğe, kardeşliğe ve huzura en güzel şekilde ihtiyacımız var. Bunu tesis etmenin yollarından bir tanesi de tıpkı burada yapıldığı gibi köyler arası turnuva düzenlemekten geçiyor. Kavgasız ve gürültüsüz örnek bir turnuva diliyorum’’ dedi.
 
Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da yaptığı konuşmada, sağlıklı gençlik oluşturmak için bu tür turnuvaların önemli olduğuna dikkat çekti. Gençlerin kahve köşelerinde boş oturması yerine bu tür sportif etkinliklere katılmasının yararlı olacağını vurgulayan Tollu, bu tür etkinlikler takdire şayan bir olay olduğunu dile getirdi.
 
Erdemli Gençlik Spor ilçe müdürü Âdem Kılıç ta yaptığı konuşmada, tüm takımları turnuva süresince centilmenlikten ödün vermemeye davet etti. Kılıç, Güney Afrika Dünya kupasında birçok hakemin affedilmeyecek hatalar yapmasına rağmen hiçbir taraftarın gürültü çıkarmadığını anımsatarak, ‘’Bu güzellik bizde niçin olmasın. Biz turnuvayı kardeşliği, birlik ve beraberlikleri pekiştirmek için düzenliyoruz. Bu güzellikleri kesinlikle bozmayalım’’ şeklinde konuştu.
 
İl Genel Meclisi Üyesi ve Spor komisyonu Başkanı Hasan mavi de yaptığı konuşmada, turnuva başlangıcının köylerinde yapılmasından duydukları mutluluğu dile getirdi.
Konuşmaların ardından İl Genel Meclisi, Erdemli Belediyesi ve Ziraat Odası tarafından tüm takımlara birer futbol takımı hediye edildi.
 
Futbol toplarını takımlara, Kaymakam Özefe, milletvekilleri Ali Er, Kadir Ural. Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Arpaçbahşiş belediye başkanı Musa Demir, Limonlu belediye Başkanı Mehmet Topkara, Ayaş Belediye Başkanı Süleyman Koç, Tömük belediye Başkanı Derviş Yıldırım, İl Genel Meclisi Üyesi Serdar Arslan, Hasan Mavi, Kerim Yıldırım, DSP İl Başkanı Levent Dakika, ilçe başkanı Melike Bilir. AK Parti ilçe Başkanı Vehbi Aksay, MHP ilçe Başkanı Bekir Özsu tarafından verildi.
 
Turnuvanın açılışına, ESİAD başkanı Orhan Türker, ESİAD Genel Sekreteri Ümit Şahin, Ziraat Odası Başkanı Adnan Dölek, Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Doğru, TEDAŞ Erdemli Müdürü Vedat Uzunbağ, Köylere Hizmet Götürme Birim Amiri Emre Tüzel, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
 
Toros Köyler arası 6. futbol turnuvasının açılış maçını Mersin bölgesinin Klasman hakemlerinden Mehmet Güven, Mehmet can ve Özgür Eker’in yönettiği maçta, Güneyli ile Çiriş köyleri karşı karşıya geldi. Oynanan ilk maçta her iki takımda 2-2 berabere kaldı.
Bu haber 2136 defa okundu.

Arkadaşına Gönder
Yazdır
Habere Puan Ver
k.k, 08.08.2012 tarihinde demiş ki:
şampiyon saıkayaspor

Adınız Soyadınız


Yorumunuz
karakter daha yazabilirsiniz.
Anahtar Kelimeler :  ERDEMLİDEN HABER  ERDEMLİ REHBERİM  ERDEMLİ  ERDEMLİ KÖY TURNUVASI  ERDEMLİ FUTBOL 


 
çelik kapı
Copyright © ERDEMLİ FİRMA ve İLÇE REHBERİ 2009. Tüm Haklary Saklıdır.