+ Ana Sayfam Yap     + Sık Kullanılanlara Ekle     + Firma Girişi  
Ana Sayfa Haberler Firma Rehberi Şehir Pazarı Emlak İlanlar Araba Fikir Köşesi Fotoğraf Şehir Rehberi İletişim
 
 

MEB YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİ 2013 YAYINLANDI

(28.02.2013)

MEB YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİ 2013 YAYINLANDI
YÖNETMELİK İÇİN BURAYA TILAYINIZMEB YÖNETİCİ DEĞERLENDİRME FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

 

NELER VAR

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama yönetmeliği 28 Şubat 2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı.

Yayımlanan yönetmeliğe göre;

1- Bir eğitim kurumuna yönetici olarak atanabilmek için, o eğitim kurumuna alanı itibariyle öğretmen olarak atanabilmek veya bu eğitim kurumunda aylık karşılığı okutabileceği dersi bulunmak yeterli olacak.

MÜDÜRLÜK İÇİN EN AZ BEŞ YIL HİZMET

2- Müdürlük için en az beş yıl ve müdür yardımcılığı için en az üç yıl öğretmen kadrosunda görev yapmış olmak gerekiyor.

HEM MÜDÜR HEM DE MÜDÜR YARDIMCILIĞI İÇİN SÖZLÜ SINAV

3- Hem müdürlük hem de müdür yardımcılığı için yazılı sınav yapılacak. 100 tam üzerinden 70 ve üstü alanlar başarılı sayılacak. İller boş eğitim kurumlarını ilan edecek. Adaylar başvuru yapacak. En yüksek puanlı ilk altı aday sözlü sınava çağrılacak. Yazılı sınavın yüzde 50'si, sözlü sınavın yüzde 30'u, Ek I Değerlendirme formunun yüzde 20'si esas alınarak belirlenen puan üstünlüğüne göre ilk 3 aday Valiliğe sunulacak.

4- Sadece müdürlük için değil müdür yardımcılığı için de sözlü sınav getirildi. Zira yönetmeliğin 4. maddesinde Yönetici "Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında müdür ve müdür yardımcısı görevlerini yürütenleri" olarak gösterilmiş, 8. maddesinde de "Eğitim kurumu yöneticiliği sınavı, yazılı ve sözlü aşamalardan oluşur" hükmü yer almıştır. Bu nedenle hem müdür hem de müdür yardımcılığı için sözlü sınav getirilmiştir.

8 YILINI TAMAMLAYANA ROTASYON

5- Sekiz yıllık çalışma süresini tamamlayan müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı rotasyona tabi tutulacak. Rotasyon, hizmet puanının yüzde 70'i ile Ek I Değerlendirme formunun yüzde 30'unun birleşiminden oluşacak puana göre yapılacak

YENİ YAYIMLANMIŞ İLANLAR DA, BU YENİ YÖNETMELİK HÜKÜMLERİNE UYULACAK

6- Yeni Uygulama, 28 Şubat itibariyle tamamlanmamış tüm yönetici atama işlemlerini etkileyecek. Yönetmeliğe geçici madde olarak sadece 2011 tarihli sınav puanının, sözlüye katılmaya esas yazılı sınav puanı olduğu yazılmıştır. Bunun dışında geçici bir madde konmamıştır. Bu nedenle, şuan ilana çıkılmış ama tekemmül etmeyen (tamamlanmayan) tüm yönetici atamalarında; yazılı sınavın yüzde 50'si, sözlü sınavın yüzde 30'u, Ek I Değerlendirme formunun yüzde 20'si esas alınarak belirlenen puan üstünlüğüne göre ilk 3 aday Valiliğe sunulacak.


Diğer Haberler ve Duyurular

 ANDIZ PEKMEZİ (ORGAİK ) FİYATI 18 TL  ERDEMLİ LEPİT KURU TEMİZLEME VE YIKAMA MERKEZİ AÇILDI.TEL: 515 33 76 HARNUP-KEÇİBOYNUZU PEKMEZİ 2011 YILI YENİ ÜRÜN SADECE 10 TL(TAMAMEN EL YAPIMI) KADIRLI REİSBEY ZEYTİNYAĞI FABRİKASI SEZONU AÇTI ERDEMLİ OKUMA OKULU ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİMİ KURSU DÜZENLEDİ 17/18/19 VE 26/27/28 MAYIS 2012 TARİHLERİNDE ERDEMLİDE HIZLI OKUMA EĞİTİMİ KURSU VERENEL DERNEĞİ ERDEMLİ TEMSİLCİLİĞİNİN DÜZENLEDİĞİ KERMES 8/9/10/11 MAYIS GÜNLERİNDE... 2013 TEMMUZ NÖBETÇİ ECZANELER 04/01/2014 NÖBETÇİ ECZANE-BİLGEN ECZANESİDİR....ADRES YENİ HASTAHANE KARŞISINDA ERDEMLİDE ŞENSOY AMBALAJ ÜRÜNLERİ FİRMASI AÇILDI ERDEMLİ EBS SUNGURLA YOLA DEVAM....


 
çelik kapı
Copyright © ERDEMLİ FİRMA ve İLÇE REHBERİ 2009. Tüm Haklary Saklıdır.